Jesteś tutaj: »

Axis

Axis

Firma AXIS Communications to światowa marka, która w znaczący sposób przyczyniła się do powstania i rozwoju nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej, w których transfer danych i zarządzanie jest realizowane za pomocą sieci IP (ang. Internet Protocol). Ponadto, przez wielu specjalistów jest uznawana za pioniera tej branży. AXIS Communications to marka stworzona w 1984 roku przez Mikaela Karlssona i Martina Grena. Od samego początku swojej działalności jest liderem w dziedzinie cyfrowych systemów nadzoru wideo, które skutecznie zastępują dotychczas stosowane systemy analogowe. Można nawet powiedzieć, że to właśnie za sprawą firmy AXIS rozpoczęło się przechodzenie od technologii analogowych na cyfrowe, które otworzyły nowe możliwości dla współczesnych systemów bezpieczeństwa.

Firma AXIS Communications posiada siedziby w 20 krajach i współpracuje z ponad 27 tysiącami partnerów na całym świecie, w tym także w Polsce. Jej pozycja na rynku sieciowych systemów monitoringu wizyjnego (CCTV IP) stale się umacnia, co potwierdza raport IMS Research. Warto również dodać, że jest notowana na giełdzie OMX Nordic Exchange.

AXIS Communications posiada jedną z najszerszych ofert urządzeń, umożliwiających budowę elastycznych, skalowanych i co ważniejsze skutecznych w działaniu systemów telewizji przemysłowej IP. Dostępne w ofercie AXIS rozwiązania z zakresu sieciowych systemów telewizji przemysłowej, pozwalają na tworzenie od prostych (małych) do bardzo złożonych i wymagających instalacji (bardzo duże) nadzoru wideo. Najważniejszą grupą produktów firmy AXIS są kamery IP oraz rozbudowane oprogramowanie, które pozwala na efektywne zarządzanie materiałem wideo w instalacjach CCTV IP. Obecnie firma AXIS ma do zaoferowania kilkadziesiąt modeli kamer sieciowych IP (również kamery megapikselowe), które dzięki różnym konstrukcjom i parametrom technicznym, spełniają oczekiwania wszystkich odbiorców. Cechą wspólną dla wszystkich kamer sieciowych IP AXIS jest rewelacyjne połączenie jakości obrazu i płynności transmisji, co przekłada się na bardzo wysoką jakość otrzymywanych nagrań wideo (duża ilość detali i wysoka dynamika). Na uwagę zasługuje również fakt, że firma AXIS jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży kamery IP, które podczas pracy w rozdzielczości 640 x 480 pikseli (VGA) mogą odświeżać obraz z częstotliwością aż 45 kl./s (model AXIS 221). Ponadto, na wyposażeniu większości modeli (głównie tych megapikselowych) znajdziemy kodek H.264, który gwarantuje płynną pracę w sieci IP nawet podczas transmisji obrazów o rozdzielczości 1,3Mpix lub większej.

Firma AXIS Communications stale opracowuje zaawansowane technologie, mające na celu usprawnienie pracy systemów telewizji przemysłowej CCTV IP (głównie z zakresu współpracy z kamerami HD).  W wyniku tych prac powstała m.in. nowoczesna technologia sterowania przysłoną obiektywu P-Iris, która w najbliższej przyszłości może skutecznie zastąpić dotychczasowe obiektywy DC-Iris, które w przypadku współpracy z kamerami megapikselowymi nie pozwalają im na osiągnięcie maksymalnych możliwości. Technologia sterowania przysłoną obiektywu P-Iris po raz pierwszy została zastosowana w 3-megapikselowej kamerze sieciowej AXIS P1346, zaprezentowanej na targach IFSEC w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

„Dzięki sterowaniu P-Iris stacjonarne kamery cyfrowe IP osiągają nowy poziom jakości obrazu (fotograficzna jakość obrazu). To przełomowe usprawnienie kamer bezpieczeństwa wywoła rewolucję w branży, ponieważ oczekujemy, że P-Iris stanie się standardem, który z czasem zastąpi obiektywy z przesłoną DC”.

W bogatej ofercie produktów CCTV IP firmy AXIS Communications znajdziemy m.in.:


  • Kamery sieciowe IP (w tym m.in. kamery megapikselowe HDTV, kamery bezprzewodowe, kamery szybkoobrotowe IP oraz wszelkie niezbędne akcesoria np. panele sterujące);
  • Wideoserwery IP;
  • Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania systemami nadzoru wideo (oferujące np. „inteligentną” analizę obrazu);
  • Inne rozwiązania, przeznaczone do budowy i usprawniające pracę sieciowych systemów telewizji przemysłowej.