Jesteś tutaj: »

Sony

Sony

Firma SONY to ogólnoświatowy lider w dziedzinie elektroniki użytkowej oraz jeden z najważniejszych dostawców specjalistycznego sprzętu i rozwiązań technologicznych z zakresu profesjonalnych systemów wizyjnych. Firma SONY została założona 7 maja 1946 roku w Tokio i od samego początku swojej działalności, poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wyznacza kierunki rozwoju branży elektronicznej (produkty marki SONY są rozpoznawane i cenione przez użytkowników na całym świecie).

Bogata oferta firmy SONY bazuje nie tylko na urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku (telewizory, kamery, aparaty cyfrowe, odtwarzacze DVD, konsole do gier, itp.), ale także na produktach specjalizowanych, przeznaczonych do konkretnych, profesjonalnych zastosowań. Przykładowo sprzęt telewizyjny firmy SONY jest wykorzystywany przez największe studia telewizyjne na całym świecie. Firma Sony jest również dostawcą wielu wysokiej klasy podzespołów elektronicznych, które bardzo często stosują w swoich urządzeniach inni producenci sprzętu elektronicznego. Na szczególne wyróżnienie zasługują obrazotwórcze, w tym przetworniki CCD i CMOS, które znajdziemy na wyposażeniu większości współczesnych kamer przemysłowych. Najwyższa jakość przetworników obrazu firmy SONY została wielokrotnie wyróżniona na największych światowych targach elektroniki użytkowej i specjalistycznej.

Jedną z ważniejszych gałęzi działalności firmy SONY jest produkcja profesjonalnych rozwiązań sprzętowych i programowych, które pozwalają na budowanie efektywnych w działaniu i łatwych w zarządzaniu systemów telewizji przemysłowej CCTV. Produkty SONY z zakresu systemów nadzoru wideo cechują się dużą różnorodnością, dzięki której pozwalają na tworzenie zarówno  konwencjonalnych, jak i nowoczesnych instalacji monitoringu wizyjnego (transmisja danych i zarządzanie poprzez sieć komputerową IP). Wszystkie produkty dozorowe firmy SONY łączy kilka cech wspólnych, mianowicie najwyższa jakość wykonania oraz obsługa nowoczesnych technologii, co zapewnia stabilną, skuteczną i funkcjonalną pracę systemów telewizji przemysłowej. Na szczególne słowa uznania zasługują kamery przemysłowe, które dzięki bogatemu doświadczeniu marki SONY w branży telewizyjnej, oferują doskonałej jakości obraz, który pozwala m.in. na identyfikację obserwowanych osób i przedmiotów. Z tego też względu, kamery przemysłowe SONY bardzo często znajdują zastosowanie w instalacjach monitoringu wizyjnego dla newralgicznych obiektów takich, jak: porty lotnicze, instytucje finansowe, stadiony sportowe oraz urzędy.

W ofercie firmy SONY znajdziemy także rozwiązania sprzętowe i programowe z zakresu najnowocześniejszych systemów telewizji przemysłowej, w których transmisja strumieni wideo i zarządzanie nimi jest realizowane za pomocą sieci IP.  Na szczególną uwagę zasługuje grupa produktów IPELA SONY, które zostały opracowane specjalnie z myślą o tworzeniu efektywnych w działaniu i bardzo wydajnych systemów nadzoru wideo CCTV IP. Na wyróżnienie zasługują kamery sieciowe IPELA, które dzięki obsłudze wielu ciekawych funkcji i nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawiają, że nadzór wizyjny z wykorzystaniem sieci IP może być skuteczny, jak nigdy dotąd. Jedną z istotnych cech użytkowych kamer IPELA jest innowacyjna technologia Sony DEPA (ang. Distributed Enhanced Processing Architecture), która poprzez zaawansowaną „inteligentną” analizę obrazu wprowadza nadzór wideo, na całkowicie nowy, zdecydowanie wyższy poziom jakości. Warto również wspomnieć o profesjonalnym oprogramowaniu RealShot Manager, które w znaczny sposób usprawnia obsługę systemów CCTV IP, poprawiając tym samym ich skuteczność działania.

Produkty SONY z zakresu profesjonalnych systemów monitoringu wizyjnego (CCTV):


  • Kamery przemysłowe (analogowe, cyfrowe IP – w tym także kamery megapikselowe HD);
  • Obudowy i akcesoria dodatkowe do kamer;
  • Rejestratory cyfrowe DVR, hybrydowe i sieciowe NVR;
  • Profesjonalne monitory przemysłowe;
  • Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania systemami nadzoru wizyjnego (RealShot Manager SONY)
  • „Inteligentne” systemy analizy obrazów (architektura DEPA);
  • Inne rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w systemach nadzoru wideo CCTV.