Jesteś tutaj: » »

MSI Afterburner, czyli zdalne sterowanie kartą graficzną

MSI Afterburner, czyli zdalne sterowanie kartą graficzną

MSI wypuściło ciekawą aplikację na telefony i urządzenia przenośne oparte o systemy iOS oraz Android. Afterburner, bo tak nazwane zostało nowe dziecko, umożliwia zdalne monitorowanie i podkręcanie karty graficznej.

Aplikacja najlepiej działa z kartami graficznymi ATI i NVIDIA produkowanymi przez MSI, jednakże producent deklaruje wsparcie dla każdego nowoczesnego układu. Instalacja wydaje się być prosta. Potrzebny jest Afterburner oraz RemoteServer na pececie z Windows oraz sam Afterburner na urządzeniu przenośnym. RemoteServer umożliwia tunelowanie danych między implementacjami Afterburnera z pominięciem Windows Firewall. Potem wystarczy tylko wpisać lokalne IP komputera w aplikację na telefonie i już można działać.

Program MSI umożliwia sterowanie wszystkimi ważniejszymi parametrami karty zdalnie, bez żadnego alt-tab z poziomu aplikacji weryfikującej potencjał komputera lub gry. Zmieniać można napięcie rdzenia, taktowanie rdzenia, taktowanie shaderów, taktowanie pamięci oraz prędkość wiatraka. Wszystkie operacje wymagają potwierdzenia, więc nie da się omyłkowo podnieść napięcia do 2V.

Monitorowane są nie tylko powyższe parametry, ale też temperatury i procentowy zapas prędkości wentylatora. Dzięki temu będzie można zrezygnować z dokładania układu monitorującego do obudowy PC czy wolnostojącego na rzecz stacji dokującej do telefonu umieszczonej w pobliżu komputera.


Zobacz pozostałe newsy