Jesteś tutaj: » »

AXIS 212 PTZ

AXIS 212 PTZ to zaawansowana technicznie kamera obrotowa IP bez części mechanicznych, dzięki czemu zapewnia bezawaryjną pracę oraz pozwala na dokonywanie natychmiastowych zbliżeń z zachowaniem maksymalnej rozdzielczości obrazu. Ze względu na wysoką jakość obrazu oraz możliwość cyfrowej realizacji funkcji PTZ, kamera sieciowa z serii AXIS 212 PTZ doskonale sprawdza się w monitoringu wizyjnym różnych pomieszczeń, o powierzchni do 150m2.

Producent zastosował w modelu AXIS 212 PTZ wysokiej klasy przetwornik o 3 megapikselowej matrycy typu CMOS 1/2" z technologią progresywnego skanowania, która znacznie zwiększa ostrość wyświetlanego obrazu. Model AXIS 212 PTZ zapewnia bogaty w detale obraz kolorowy w rozdzielczości do VGA 640 x 480 pikseli z częstotliwością odświeżania na poziomie 30 klatek na sekundę. Zastosowana w urządzeniu cyfrowa funkcja PTZ pozwala na automatyczne pozycjonowanie poprzez jedno kliknięcie oraz patrolowanie bez zakłóceń spowodowanych przez ruchome części kamery. Kamera obrotowa IP AXIS 212 PTZ oferuje 3-krotne zbliżenie, obrót w zakresie 140° i pochylenie w zakresie 105°, prędkość obrotu i pochylenia 400°/s. Dzięki odpowiednio przemyślanej konstrukcji i wysokiej jakości obrazu, kamera IP AXIS 212 PTZ doskonale sprawdza się podczas śledzenia ruchomych obiektów oraz identyfikacji osób znajdujących się w polu widzenia kamery. Kolejną istotną cechą użytkową prezentowanej kamery IP jest obsługa standardu PoE, który zapewnia zasilanie bezpośrednio z sieci Ethernet. Dzięki wykorzystaniu PoE kamera IP AXIS 212 PTZ może przekazywać sygnał wideo i być zasilana za pomocą tylko jednego przewodu, co znacznie ułatwia montaż urządzenia.

Pozostałe cechy kamery AXIS 212 PTZ:

  • Szerokokątny obiektyw 2,7mm/F1.8 fixed Iris,
  • Dwukierunkowa komunikacja audio z wbudowanym mikrofonem (detekcja dźwięku) i wyjściem na głośniki do przekazywania komunikatów dźwiękowych do strefy monitorowanej,
  • Pełny widok ogólny dzięki czujnikowi o rozdzielczości 3 megapiksele i szerokokątnemu obiektywowi,
  • Jedno wejście alarmowe i jedno wyjście do podłączania urządzeń zewnętrznych,
  • Możliwość buforowania obrazu przed i po wywołaniu alarmu,
  • Zaawansowana funkcja wideo detekcji ruchu.

Zobacz również nasze inne artykuły