Jesteś tutaj: » »

GV-MFD110 Geovision

GV-MFD110 Geovision to dyskretna kamera sieicowa IP, która rewelacyjnie sprawdza się w miejscach, w których duży nacisk kładzie się na możliwość prowadzenia dyskretnego nadzoru wideo. Na wyposażeniu kamery IP z serii GV-MFD110 Geovision znajdziemy wiele nowoczesnych technologii, które dzięki swojej obecności pozwalają na wyświetlenie obrazu o najwyższym poziomie jakości.

Kamery kopułkowe IP z serii GV-MFD110 pracują w oparciu o profesjonalny przetwornik 1/3” CMOS z technologią progresywnego skanowania obrazu (zwiększona ostrość), który zapewnia niezwykle szczegółowy obraz i tym samym pozwala na precyzyjne rozpoznawanie obserwowanych obiektów. Maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 1280 x 1024 pikseli (1,3 megapiksela). Prezentowany produkt posiada na swoim wyposażeniu także kilka ciekawych rozwiązań, które nie tylko usprawniają pracę w sieci IP, ale także czynią ją bardziej wydajną. Na uwagę zasługuje fakt, że kamera IP GV-MFD110 Geovision pozwala na kompresowanie obrazu za pomocą aż trzech różnych algorytmów. Użytkownika ma do wyboru kodek MPEG-4, MJPEG i najlepszy w chwili obecnej kodek H.264 (zwiększona wydajność przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu – oszczędność pamięci dysków i zmniejszenie zapotrzebowania na przepustowość łączy nawet do 30%). Kolejnym atutem omawianej kamery sieciowej jest również możliwość równoczesnego przesyłania dwóch strumieni wideo, dzięki czemu możemy optymalnie przystosować poziom jakości obrazu do przepustowości sieci IP.

Dodatkowe cechy użytkowe kamery IP z serii GV-MFD110 firmy Geovision:

  • Technologia Power over Ethernet (możliwe bezpośrednie zasilanie z sieci komputerowej),
  • Maska prywatności umożliwiająca ukrycie części obrazu, które nie powinny być widoczne dla kamery,
  • Wbudowany mikrofon pozwalający na nasłuch otoczenia,
  • Wbudowany serwer WWW umożliwiający zarządzanie i podgląd obrazu przez przeglądarkę IE,
  • Funkcja detekcji ruchu i powiadamiania o alarmach na adres e-mail,
  • Transmisja obrazu do sieci IP z prędkością 15 klatek na sekundę dla rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli lub 30 klatek na sekundę dla rozdzielczości VGA,
  • Filtrowanie adresów IP,
  • Obsługa wielu protokołów sieciowych: HTTP, TCP, UDP, SMTP, FTP, DHCP, NTP, UPnP, DynDNS, 3GPP/ISMA RTSP,
  • Możliwość regulacji wielu parametrów związanych z wyświetlanym obrazem.

Zobacz również nasze inne artykuły