Jesteś tutaj: » »

Monitoring IP dla bankowości, edukacji, handlu i przemysłu

Monitoring IP dla bankowości, edukacji, handlu i przemysłu

Monitoring IP budowany w oparciu o kamery HDTV cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w takich sektorach, jak: bankowość, handel, edukacja i przemysł. W odpowiedzi na stale rosnące wymagania użytkowników tego typu systemów zabezpieczeń, firma AXIS wprowadziła na rynek niedrogie stałopozycyjne kamery kopułkowe AXIS M30 (AXIS M3004 i AXIS M3005) z funkcją inteligentnej analizy treści obrazów i możliwością rejestracji materiału wizyjnego w pamięci wewnętrznej (przeznaczone do pracy wewnątrz budynków), które dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwalają na budowę funkcjonalnych i co ważniejsze niezwykle efektywnych systemów nadzoru wideo w oparciu o technologię IP.

Kamery sieciowe AXIS M30 IP posiadają małe rozmiary (średnica około 10 cm, wysokość około 5 cm), dzięki czemu z powodzeniem można stosować je w miejscach, w których mamy ograniczoną przestrzeń instalacyjną lub konieczne jest prowadzenie dyskretnej obserwacji. Mogą być także stosowane w systemach wykorzystujących oprogramowanie AXIS Camera Companion lub w systemach korzystających z usług hostingowych i AXIS Camera Application Platform, co znacznie obniża koszty budowy systemów nadzoru wideo.

Kamery IP AXIS M30

Dostępne modele dostarczają krystalicznie czysty i niezwykle szczegółowy obraz w standardach HDTV 720p i HDTV 1080p, dzięki czemu z powodzeniem można stosować je w miejscach, w których konieczna jest bardzo dokładna identyfikacja osób i przedmiotów oraz wideoweryfikacja zaistniałych zdarzeń alarmowych. Dzięki swoim właściwością użytkowym doskonale nadają się do zastosowania w instalacjach dozorowych w takich obiektach jak galerie handlowe, hotele, szkoły, banki i biura.

Kamery IP AXIS M30

Kolejnym atutem kamer sieciowych AXIS M30 jest dostęp do różnych kolorów obudów, dzięki czemu nie szpecą pomieszczeń i można je w bardzo łatwy sposób dopasować do otoczenia, w którym mają pracować. Wyposażone w unikatowy sposób mocowania obiektywu (możliwa regulacja ustawienia w trzech osiach), mogą być w łatwo montowane na ścianach, sufitach, a nawet na powierzchniach skośnych. Zarówno obiektyw kamer AXIS M30, jak i zastosowane w nich oprogramowanie, umożliwia korzystanie z funkcji AXIS Corridor Format, która pozwala na obracanie obrazu i jego pionowe ustawienie, co z kolei umożliwia skuteczną obserwację korytarzy, klatek schodowych i innych ciągów komunikacyjnych. Na uwagę zasługuje także brak konieczności regulacji ostrości, co znacznie skraca czas potrzebny na instalację tych kamer sieciowych.

Kamery IP AXIS M30

Dużą zaletą serii AXIS M30 jest zasilanie metodą PoE (ang. Power over Ethernet), dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych kabli zasilających, co z kolei ma wpływ na dalszą redukcję kosztów montażu tych urządzeń. Fabrycznie wyposażone także w kabel o długości 2 metrów.

Kamery sieciowe AXIS M30 korzystają na najbardziej wydajnej kompresji obrazów, która jest zaawansowana metoda H.264 (zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość sieci IP). Wszystkie modele posiadają gniazdo kart pamięci MicroSDHC, dzięki któremu możemy na kartach pamięci realizować ciągły zapis obrazu HDTV przez kilka dni z rzędu, bez konieczności przenoszenia zarejestrowanego materiału wizyjnego na nośnik zewnętrzny. Warto także dodać, że użycie kamer sieciowych AXIS M30 w połączeniu z darmowym oprogramowaniem AXIS Camera Companion pozwala na tworzenie tanich i łatwych w obsłudze systemów dozorowych zawierających maksymalnie szesnaście kamer.


Zobacz również nasze inne artykuły