Jesteś tutaj: » »

Kamery szybkoobrotowe AXIS Q60-S - niezawodne w każdych warunkach

Kamery szybkoobrotowe AXIS Q60-S - niezawodne w każdych warunkach

AXIS Communications rozszerzyła swoją ofertę o nową serię kamer szybkoobrotowych IP Q60-S PTZ - AXIS Q6042-S (rozdzielczość D1 i 36x zoom optyczny), AXIS Q6044-S (rozdzielczość HDTV 720p i 30x zoom optyczny) i AXIS Q6045-S (rozdzielczość HDTV 1080p i 20x zoom optyczny), które dzięki wyjątkowo trwałej obudowie ze stali nierdzewnej (SAE 316L) oraz możliwości pełnego panoramowania (360 stopni), pochylenia i bardzo dokładnego zbliżenia optycznego, są szczególnie polecane do zastosowań morskich, górniczych oraz przemysłowych. Sprawdzą się także w pomieszczeniach medycznych i zakładów produkcyjnych, w których konieczne jest zachowanie maksymalnej czystości i sterylności.


AXIS Q60-S PTZ

Fot. Kamery IP szybkoobrotowe AXIS Q60-S PTZ


Dzięki obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej, kamery IP szybkoobrotowe AXIS Q60-S charakteryzują się wysoką odpornością na korozję wody morskiej, chemiczne środki czyszczące oraz wysokie ciśnienie parowe. Są one zaprojektowane tak, aby można było wypełnić je sprężonym azotem, w celu zapobiegania wewnętrznej kondensacji i utworzenia niepalnego środowiska. Kamery szybkoobrotowe AXIS Q60-S mogą bezawaryjnie pracować w temperaturach od -30°C do 50°C. Ich obudowy są zgodne  z normami MIL-STD-810G 509.5, IP6K9K , IP66, IP67 i NEMA 4X, dzięki czemu niezawodnie działają w obecności kurzu, deszczu, śniegu, lodu, itp. Wyposażone w funkcję wykrywania wstrząsów automatycznie informują nas o wszelkich próbach dewastacji, np. o uderzeniu kamieniem.


AXIS Q60-S PTZ

Fot. Kamery szybkoobrotowe AXIS Q60-S PTZ do zadań specjalnych


Dzięki profesjonalnej funkcji Dzień/Noc mogą efektywnie pracować przez całą dobę, generując klarowny obraz zarówno przy dziennym, jak i nocnym oświetleniu. Z kolei automatyczny dostęp do 256 presetów sprawia, że doskonale sprawdzają się w miejscach, w których konieczne jest zapewnienie maksymalnej skuteczności prowadzonej obserwacji.


AXIS Q60-S PTZ

Fot. Odporne na korozję, pogodę i uszkodzenia mechaniczne kamery IP AXIS Q60-S PTZ


Wszystkie kamery IP AXIS z serii Q60-S oferują funkcję elektronicznej stabilizacji obrazu, dzięki której dostarczają bardziej szczegółowe nagrania wideo, podczas pracy przy silnym wietrze lub dużych wibracjach. Dodatkowo kamera w wersji AXIS Q6044-S oferuje funkcję DeFog, która w dużym stopniu poprawia wyrazistość obrazu w przypadku zadymienia lub w trudnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz czy mgła. Warto także dodać, że wszystkie kamery z tej serii posiadają zwiększoną zdolność do inteligentnej analizy treści wideo, dzięki której dużą część prac dozorowych może być wykonywana automatycznie.

Na uwagę zasługuje także dostarczany z kamerami media konwerter, który umożliwia ich szeregowe podłączenie do sieci komputerowej za pomocą standardowych kabli sieciowych lub kabli światłowodowych. Dodatkowo konwerter pozwala także na podłączenie kamer do urządzeń zewnętrznych poprzez porty wejścia / wyjścia oraz do zasilania 12V DC.


Zobacz również nasze inne artykuły