Jesteś tutaj: » »

Nowe kamery obrotowe IP od AXIS Communications

W ostatnim czasie firma AXIS Communications zaprezentowała nowe kamery obrotowe IP (dostępne już w sprzedaży), które dzięki swoim właściwością użytkowym, pozwalają na budowę skutecznych w działaniu i przystępnych cenowo systemów monitoringu IP dla sklepów, banków, magazynów, parkingów, stadionów, dworców kolejowych oraz urzędów. Nowa seria kamer szybkoobrotowych PTZ AXIS obejmuje zarówno model przeznaczony do instalacji wewnątrz budynków (AXIS P5522), jak i dostosowany do montażu na zewnątrz (AXIS P5522-E).

Nowe kamery PTZ AXIS doskonale łączą funkcjonalność, niezawodność działania oraz spełniają potrzeby firm posiadających ograniczony budżet na budowę profesjonalnych instalacji monitoringu IP. Wysokie parametry dostarczanego obrazu sprawiają, że kamery AXIS P5522 / P5522-E z powodzeniem można stosować w miejscach, w których dokładne rozpoznanie obserwowanych osób i przedmiotów ma kluczowe znaczenie dla instalacji nadzoru wideo.

Obie kamery AXIS nowej serii zostały wyposażone w funkcję panoramy w zakresie 360˚, pochylenia 180˚ oraz 18-krotnego zbliżenia optycznego z opcją automatycznego ustawienia ostrości, dzięki czemu pozwalają uzyskać niezwykle szczegółowe i ostre obrazy nawet rozległych obszarów. Dodatkowo na ich wyposażeniu znajdziemy 12-krotny zoom cyfrowy, który w połączeniu z zoomem optycznym pozwala na dokonanie zbliżenia aż 216x (dokładne rozpoznanie obserwowanych obiektów). Kamery obrotowe AXIS P5522/-E wykorzystują także unikalną funkcję Advanced Gatekeeper, która w przypadku wykrycia ruchu w nadzorowanym obszarze pozwala dowolnie sterować ustawieniem i pozycją kamery, by uchwycić np. obraz tablicy rejestracyjnej samochodu lub twarz człowieka. Obydwie kamery mogą działać zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym, dzięki czemu w warunkach słabego oświetlenia automatycznie przełączają się do trybu monochromatycznego, dostarczając w ten sposób wyraźniejszy obraz.

Na wyposażeniu kamer AXIS P5522/-E znajdziemy nowoczesną funkcję WDR (ang. Wide Dynamic Range), która zapewnia kamerą odpowiednią widoczność obiektów zarówno w dobrze oświetlonych, jak i w ciemnych częściach monitorowanego obszaru. Oba modele dostarczają krystalicznie czyste i niewiarygodnie ostre obrazy w rozdzielczości D1 (720x480 przy 60 Hz, 720x576 przy 50 Hz). Efektywna i wydajna praca w sieci IP jest możliwa dzięki jednoczesnej wielostrumieniowości w formatach H.264 i Motion JPEG, co pozwala na optymalizację zużycia pasma transferu i pamięci masowej.

Wide Dynamic Range

Fot. Efekt zastosowania funkcji WDR

Kamera PTZ AXIS w wersji AXIS P5522 (wewnętrzna) została wyposażona w estetyczną obudowę o stopniu ochrony IP51, która skutecznie zabezpiecza przed kurzem i kapiącą wodą, a dzięki temu gwarantuje sprawne przekazywanie obrazu nawet po włączeniu systemu spryskiwaczy.

Kamera szybkoobrotowa IP AXIS P5522

Fot. Wewnętrzna kamera obrotowa IP AXIS P5522

Model AXIS P5522-E (zewnętrzna) posiada hermetycznie szczelną, odporną na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne obudowę o normie IP66 i NEMA 4X, dzięki której może niezawodnie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych (odporna na deszcz, śnieg, słońce, kurz, akty wandalizmu).

Kamera szybkoobrotowa IP AXIS P5522-E

Fot. Zewnętrzna kamera obrotowa IP AXIS P5522-E

 Na szczególną uwagę zasługuje zastosowane w obu przypadkach zasilanie HPoE IEEE 802.3at (ang. High Power over Ethernet), które w bardzo dużym stopniu ułatwia instalację kamer, ponieważ jeden kabel może służyć do zasilania urządzeń, transmisji danych oraz sterowanie funkcjami kamer (obrót, pochylenie, przybliżenie). W wyposażeniu kamer znajduje się także midspan High PoE.

Warto również wspomnieć o innych opcjach kamer obrotowych AXIS P5522/-E, takich jak: zdalna dwukierunkowa komunikacja audio (wyłącznie model AXIS P5522), możliwość podłączenie dodatkowych urządzeń zewnętrznych w postaci czujników i przekaźników oraz wbudowane gniazdo kart SD/SDHC do lokalnego zapisu danych (zwiększona odporność na awarie systemu zapisu danych w instalacji CCTV IP).

Dodatkową zaletą obydwu kamer jest obsługa oprogramowania AXIS Video Hosting System (AVHS) z technologią podłączania kamery One-Click Camera Connection.


Zobacz również nasze inne artykuły