Jesteś tutaj: » »

Kamery PTZ o rozdzielczości Full HD z zoomem optycznym 20x

Kamery PTZ o rozdzielczości Full HD z zoomem optycznym 20x

Monitoring wizyjny CCTV IP portów lotniczych, centrów handlowych, stadionów sportowych czy też ulic miast wymaga zastosowania sieciowych kamer telewizji dozorowej, które nie tylko będą odpowiednio przystosowane do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków, ale także dostarczać obraz o jakości pozwalającej na szczegółową identyfikację osób, przedmiotów i zdarzeń alarmowych. Wszystkie te wymagania spełniają nowe kamery szybkoobrotowe IP z 20-krotnym zoomem optycznym Samsung, które dostępne są w dwóch wersjach: SNP-6200 (do zastosowań wewnętrznych) i SNP-6200H (obudowa odporna na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne, do zastosowań zewnętrznych).


Kamery PTZ Full HD SNP-6200

Fot. Kamera szybkoobrotowa Full HD SNP-6200H Samsung


Podstawową zaletą modelu SNP-6200 jest możliwość dostarczenia pełnego detali i naturalnych kolorów obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p (obrazy mogą być wyświetlane w formacie 16:9), który pozwala na szczegółowe rozpoznanie znajdujących się na nim osób i przedmiotów. Oznacza to, że przy pomocy kamer szybkoobrotowych IP SNP-6200 możemy bez problemu rozpoznawać ludzkie twarze, numery tablic rejestracyjnych czy nawet drobne napisy. Skuteczny monitoring przez całą dobę zapewnia prawdziwa funkcja Dzień/Noc, która nawet przy znikomym poziomie oświetlenia, pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu obserwowanych osób i przedmiotów.


Kamery PTZ Full HD SNP-6200H

Fot. Kamera HD PTZ zewnętrzna SNP-6200H Samsung


Kamery szybkoobrotowe Samsung SNP-6200 posiadają wiele cech, które są pożądane przez pracowników służb ochrony. Przykładowo model  SNP-6200 może wytwarzać wiele strumieni wizyjnych z użyciem kompresji metodą H.264 albo MJPEG. Dzięki temu obrazy z każdej z kamer mogą być jednocześnie wykorzystywane w stacjonarnych systemach monitoringu pracujących w czasie rzeczywistym, zapisywane na kartach pamięci SD w urządzeniach ruchomych i wysyłane pocztą elektroniczną wraz z powiadomieniem o alarmie.


Kamery PTZ Full HD SNP-6200H

Kompatybilność z najnowszym standardem ONVIF pozwala na współpracę z urządzeniami sieciowymi różnych producentów, co znacznie zwiększa zakres zastosowań kamer szybkoobrotowych SNP-6200. Kolejną zaletą nowych kamer PTZ Samsung jest możliwość współpracy z rozbudowanym oprogramowaniem inteligentnej analizy video IVA (Intelligent Video Analysis). Oprogramowanie to wykrywa przekraczanie umownych linii granicznych przez poruszające się obiekty, a także pozwala na stwierdzenie pojawienia się jakiegoś obiektu w polu widzenia kamery lub zniknięcia obiektu z pola jej widzenia. W przypadku naruszenia danej strefy lub linii, oprogramowanie natychmiastowo powiadamiania służby ochrony.


Kamery PTZ Full HD SNP-6200H

Niezmiernie przydatną funkcją kamer IP SNP-6200 jest opracowana przez firmę Samsung technologia Smart Cosec, która pozwala na realizację funkcji rozpoznawania twarzy ludzkich, a także zwiększa rozdzielczość obrazu we fragmentach, które mogą być interesujące dla pracowników służb ochrony. Dzięki temu rozwiązaniu można na przykład obserwować i rejestrować obrazy przejść przez drzwi lub innych obszarów, na których przewijają się ludzie, z maksymalną dostępną rozdzielczością, a jednocześnie obserwować i rejestrować obrazy pozostałych miejsc mniej dokładnie, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów rejestrowanych plików oraz ograniczenie zapotrzebowania na pasmo sieciowe.


Kamery PTZ Full HD SNP-6200H

Kolejną ważną cechą kamery IP SNP-6200 jest możliwość zasilania metodą PoE (Power over Ethernet), co znacznie upraszcza instalację kamer oraz zmniejsza koszty wdrożenia, gdyż zarówno zasilanie, jak i transmisja danych mogą być realizowane za pomocą jednego przewodu. Na uwagę zasługuje także duża dynamika toru wizyjnego oraz możliwość lokalnego zapisu materiału wizyjnego na karcie SD. Kamery szybkoobrotowe Samsung w wersji SNP-6200 są w pełni  kompatybilne z darmowym oprogramowaniem Net-i-Viewer firmy Samsung, które pozwala na zdalne sterowanie i zarządzanie zasobami wizyjnego systemu dozorowego za pośrednictwem komputera PC w dowolnym miejscu na świecie.


Zobacz również nasze inne artykuły