Jesteś tutaj: » »

Monitoring IP domu lub firmy

Monitoring IP domu lub firmy

Sieciowe systemy telewizji przemysłowej dla domów, firmy, sklepów i szkół cieszą się coraz większą popularnością. Z myślą o budowie niedrogich lecz funkcjonalnych i skutecznych w działaniu systemów monitoringu IP dla powyższych obiektów, firma LC Security będąca jednym z głównych producentów rozwiązań CCTV, wzbogaciła swoją ofertę o kamery sieciowe VGA i kamery megapikselowe. Dostęp do zróżnicowanej oferty sprawia, że każdy użytkownik znajdzie rozwiązanie spełniające jego oczekiwania.

Na dzień dzisiejszy kamery IP VGA firmy LC Security dostępne są w następujących wersjach: LC-350 – kamera stałopozycyjna przystosowana do pracy wewnątrz pomieszczeń, LC-355 – kamera obrotowa IP do zastosowań wewnętrznych oraz LC-359 – kamera zintegrowana, odpowiednio przystosowana do pracy w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym (odporna na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne obudowa o klasie szczelności IP66).

Kamera IP LC-350
Fot. Kamera sieciowa LC-350

Podstawową cechą wspólną powyższych kamer jest możliwość wygenerowania ostrego i bogatego w detale obrazu w rozdzielczości VGA z prędkością 25 kl./s, co pozwala na uzyskanie materiałów wideo umożliwiających rozpoznanie zarejestrowanych osób i przedmiotów. Wszystkie modele oferują łączność bezprzewodową w standardzie 802.11b/g, dzięki czemu można je bez problemu zamontować nawet w trudno dostępnych miejscach (nie wymagają prowadzenia przewodów transmisyjnych, kucia ścian, itp.).

Kamera obrotowa IP LC-355
Fot. Kamera obrotowa IP LC-355

Kamery sieciowe VGA LC Security pozwalają na prowadzenie nadzoru wideo w trybie całodobowym. Dzięki funkcji Dzień/Noc i wbudowanemu reflektorowi podczerwieni, obserwacja może być prowadzona przez 24 godziny na dobę, nawet w przypadku całkowitego braku oświetlenia. Modele do zastosowań wewnętrznych (LC-350 i LC-355) zostały wyposażona w dwukierunkową komunikację audio (wbudowany mikrofon i głośnik), która doskonale uzupełnia każdy system monitoringu IP dla domu, firmy czy szkoły. Oczywiście wszystkie modele posiadają rozbudowaną funkcję detekcji ruchu, która poprzez automatyczne wykrywanie ruchu w zdefiniowanym obszarze, zwiększa skuteczność pracy systemów CCTV IP.

Kamera IP zewnętrzna LC-359
Fot. Kamera zintegrowana IP LC-359

Oferta kamer megapikselowych firmy LC Security obejmuje cztery podstawowe modele: LC-601 – kamera stałopozycyjna do zastosowań wewnętrznych, LC-603 – kamera stałopozycyjna do zastosowań wewnętrznych z opcją zasilania PoE, LC-613 – kamera kopułkowa do zastosowań wewnętrznych, LC-626 – kamera zintegrowana w obudowie odpornej na warunki pogodowe i akty wandalizmu (klasa szczelności IP66).

Kamera sieciowa LC-601 LC Security
Fot. Kamera megapikselowa LC-601 IP

Wszystkie modele pracują w oparciu o zaawansowany technologicznie przetwornik obrazu CMOS z funkcją progresywnego skanowania, który dostarcza doskonałej jakości obraz w rozdzielczości do 2 Mpix, zapewniający niezwykle precyzyjną identyfikację obserwowanych osób i przedmiotów. Dzięki funkcji progresywnego skanowania, kamery megapikselowe LC Security bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu (wyeliminowano efekt rozmytych krawędzi poruszających się obiektów).

Kamera sieciowa LC-603 LC Security
Fot. Kamera megapikselowa LC-603 IP

Kamery w wersji LC-601, LC-613 i LC-626 oferują łączność bezprzewodową w standardzie 802.11b/g, która znacznie ułatwia ich montaż. Oczywiście wszystkie modele zostały odpowiednio przystosowane do pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych, a prawidłową reprodukcję obserwowanej sceny przy różnym poziomie oświetlenia zapewnia funkcja Dzień/Noc. Dodatkowo modele LC-613 i LC-626 posiadają wbudowany promiennik podczerwieni, który pozwala na prowadzenie obserwacji, nawet przy całkowitym braku oświetlenia.

Kamera sieciowa LC-613 LC Security
Fot. Kopułkowa kamera megapikselowa LC-613 IP

Kolejną ich zaletą użytkową możliwość wygenerowania dwóch niezależnie skonfigurowanych strumieni wideo w formatach H.264 i MJPEG, dzięki którym możemy odpowiednio dostosować jakość strumieni wideo do możliwości sieci IP oraz wymagań stawianych przez instalację nadzoru wideo. Podwyższoną funkcjonalność i skuteczność działania systemów monitoringu IP budowanych na bazie kamer megapikselowych LC Security zapewnia m.in.: podwójne strumieniowanie (H.264, MJPEG), wbudowany mikrofon (nasłuch odgłosów z otoczenia kamery), dwukierunkowa transmisja dźwięku, slot kart pamięci SD (lokalny zapis zdarzeń na kartach pamięci o pojemności do 32GB), rozbudowana detekcja ruchu, maski prywatności oraz zdalny podgląd obrazu z kamery w dowolnym miejscu (obsługa mobilna oparta o Windows Mobile, Symbian i iPhone).

Kamera sieciowa LC-626 LC Security
Fot. Zintegrowana kamera megapikselowa LC-626 IP

Warto także dodać, że wszystkie kamery sieciowe firmy LC Security zostały wyposażone w intuicyjne oprogramowanie, które pozwala na łatwą konfigurację poszczególnych parametrów, tym samym zapewniając ich optymalne dostosowanie do miejsca pracy.


Zobacz również nasze inne artykuły