Jesteś tutaj: » »

AXIS P1344-E

Kamera megapikselowa IP z serii AXIS P1344-E to produkt, który został optymalnie przystosowany pod kątem pracy w środowisku zewnętrznym. Kamera IP AXIS P1344-E posiada solidną obudowę o zgodności z normą IP66, a także wbudowaną funkcję Dzień/Noc, która zapewnia prawidłową pracę w zmiennych warunkach oświetleniowych.

Podczas pracy przy korzystnym oświetleniu kamera wytwarza obraz kolorowy (0,3Lux), natomiast w warunkach nocnych przechodzi na tryb czarno-biały pozwalający na skuteczną pracę przy oświetleniu na poziomie 0,05Lux. Kamery IP z serii AXIS P1344-E korzystają z zaawansowanego technologicznie przetwornika obrazu, który dzięki zaimplementowanej funkcji progresywnego skanowania, zapewnia prawidłowe odwzorowanie zarówno statycznych, jak i szybko poruszających się obiektów. Maksymalna rozdzielczość obrazu na poziomie 1 MP/HDTV 720p zapewnia bardzo dobrą rozpoznawalność szczegółów, co umożliwia skuteczną identyfikację obserwowanych osób. Na pokładzie modelu AXIS P1344-E znajdziemy najlepszą technikę kodowania ruchomych obrazów w postaci kodeka H.264. Dodatkowo kamera może generować wiele niezależnie konfigurowalnych strumieni wideo w formacie H.264, dzięki czemu możemy optymalnie wykorzystać dostępną przepustowość pasma oraz pamięć masową. W celu zwiększenia elastyczności kamera AXIS P1344-E została wyposażona również w kompresję MJPEG, która jest obecnie obsługiwana przez każdą przeglądarkę internetową. Dodatkowo na pokładzie kamery IP z serii AXIS P1344-E znajdziemy szereg innych ciekawych rozwiązań, które nie tylko poprawiają jakość prowadzonego monitoringu, ale także gwarantują bezpieczną i wydajną pracę w sieci IP.

Funkcje zwiększające efektywność pracy instalacji telewizji przemysłowej IP:

  • Dwukierunkowa transmisja sygnału audio w standardzie G.711 lub G.726
  • Detekcja dźwięku pozwalająca na akustyczny monitoring otoczenia
  • Inteligentna funkcja wideo detekcji ruchu
  • Aktywny alarm antysabotażowy
  • Slot kart pamięci typu SD/SDHC pozwalający na zwiększenie elastyczności w przechowywaniu danych i wykorzystania przepustowości sieci
  • Jedno wejście i jedno wyjście alarmowe służące do podłączenia urządzeń zewnętrznych (możliwa współpraca z instalacją alarmową)
  • Funkcja nagrywania Funkcja pre- i post-alarm (48MB)

Zobacz również nasze inne artykuły