Jesteś tutaj: » »

Rejestratory sieciowe NVR o wszechstronnym zastosowaniu

Rejestratory sieciowe NVR o wszechstronnym zastosowaniu

Firma Samsung zaprezentowała nowe rejestratory sieciowe NVR „budowane z klocków”, które nie tylko charakteryzują się wszechstronnym montażem, ale także spełniają obecne i przyszłe wymagania szerokiego grona odbiorców. Stwierdzenie „budowane z klocków” oznacza, że nowe rejestratory IP Samsung SRN-1000 mogą być projektowane na zasadzie doboru składników spełniających obecne wymagania użytkowników końcowych, a później można je rozbudować, jeśli wymagania te ulegną zmianie.

Podstawową zaletą rejestratorów sieciowych SRN-1000 jest możliwość współpracy zarówno ze standardowymi kamerami IP, kamerami megapikselowymi, jak i kamerami HD różnych producentów, które są zgodne ze standardem ONVIF. Rejestrator sieciowy SRN-1000 wyposażono w dysk o pojemności 24 TB oraz umożliwiono podłączenie dwóch dodatkowych stacji dysków eSATA o łącznej pojemności 24 TB (długofalowy zapis danych bez konieczności ich nadpisywania lub usuwania). Możliwe jest także połączenie wielu urządzeń SRN-1000 i stworzenie sieci, w której materiał wizyjny może być zapisywany tak, jak w zwykłym serwerze.


SRN-1000 Samsung

Rejestratory sieciowe Samsung SRN-1000 pracują w oparciu o stabilny system operacyjny Linux, dzięki czemu ich praca jest wyjątkowo płynna i wysoce odporna na awarie. Urządzenia te są w stanie rejestrować strumień danych o przepływności 100 MB/s, korzystając przy tym z kilku dostępnych metod kompresji strumieni wideo, takich jak: H.264, MPEG-4 i MJPEG. Oczywiście model SRN-1000 jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Samsung Centralized Management Software, które - za pośrednictwem komputera PC lub urządzeń przenośnych, takich jak smartfony czy tablety - umożliwia dostęp do zarejestrowanych nagrań wszystkim użytkownikom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie.

Inżynierowie firmy Samsung włożyli bardzo dużo wysiłku w to, aby „klocki” tych rejestratorów były one jak najłatwiejsze w użyciu, nawet dla osób dysponujących niewielką na temat sieciowych systemów telewizji dozorowej (CCTV IP). Przykładowo każdy z ośmiu dysków twardych HDD zainstalowanych w rejestratorze SRN-1000 jest automatycznie rozpoznawany i może być natychmiast wykorzystany do zapisu. Rejestratory NVR SRN-1000 pozwalają na tworzenie rozległych systemów nadzoru wideo z centralnym zarządzaniem.


SRN-1000 Samsung

Warto także dodać, że  użycie prostego arkusza kalkulacyjnego i uwzględnienie ogólnej liczby klatek wizyjnych rejestrowanych w ciągu sekundy oraz rozdzielczości obrazów z poszczególnych kamer umożliwia łatwe ustalenie liczby rejestratorów SRN-1000 potrzebnej do zrealizowania danego projektu.


Zobacz również nasze inne artykuły