Jesteś tutaj: » »

Ciąg dalszy newsów o AMD FX - nowy Rekord Guinessa!

Ciąg dalszy newsów o AMD FX - nowy Rekord Guinessa!

Grupa overclockerów z Advanced Micro Devices pobiła rekord prędkości podkręconego procesora rozpędzając Zambezi FX-8150 do niesamowitych 8,429 GHz. Ośmiordzeniowy procesor, ograniczony do pracy 2 rdzeni, pokonał poprzedni rekord wynoszący 8,308 GHz. Napięcie zasilające procesor zostało podniesione do 2,016V a chłodzenie zapawniał ciekły azot i hel.

Poprzednim procesorem o największym potencjale był stary Celeron Cedar Mill zbudowany w oparciu o proces technologiczny 65 nm. Nowocześniejsze procesory, zarówno AMD i Intela zatrzymały się odpowiednio na poziomie 7,182 i 7,307 GHz.

Zgodnie z informacjami AMD, większość procesorów powinna swobodnie osiągnąć 5GHz i więcej przy porządnym chłodzeniu powietrznym lub podstawowym wodnym. Overclockerzy AMD osiągneli ponad 8 GHz na ośmiu egzemplarzach FX-8150. Pula, spośród której wybrano procesor, nie jest oczywiście jawna. Za to jawne jest, że seryjne procesory FX Zambezi o taktowaniu rzędu pięciu czy sześciu gigahertzów pozostaną raczej w sferze marzeń.

Poniżej film z bicia rekodu:


Zobacz również nasze inne artykuły