Jesteś tutaj: » »

Zobacz więcej! Nowe kamery IP PoE marki LC Security

Zobacz więcej! Nowe kamery IP PoE marki LC Security

W tradycyjnych, analogowych systemach telewizji przemysłowej, sercem instalacji wizyjnej jest rejestrator cyfrowy, który w głównej mierze decyduje o jakości obrazu zapisywanego z kamer telewizji przemysłowej. Jakość nagrań wideo uzyskiwanych przy pomocy rejestratorów DVR (ang. Digital Video Recorder) zależna jest m.in. od typu procesora DSP (cyfrowa obróbka sygnału), algorytmu kompresji oraz wybranej przez administratora rozdzielczości i jakości obrazu.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej IP, w których odpowiedzialność za jakość obrazu została przeniesiona na peryferie systemu, czyli do kamery sieciowej IP. Za przechwytywanie strumieni wizyjnych z kamer IP odpowiada oprogramowanie NVR, które zapisuje surowy strumień bezpośrednio na twardym dysku jednostki serwerowej lub wyświetla w oknie wizyjnym za pomocą procesora graficznego. Zaawansowane technologicznie kamery IP posiadają specjalistyczne procesory, dzięki którym są w stanie jednocześnie generować kilka strumieni wideo o różnych parametrach. Mogą być one wykorzystane do zapisu (przy maksymalnej rozdzielczości i jakości) oraz retransmisji do urządzeń mobilnych (w niskiej rozdzielczości i z niską częstotliwością odświeżania). Warto dodać, że po stronie kamer IP realizowanych jest także wiele opcji dodatkowych, takich jak: detekcja ruchu, maski prywatności czy funkcja Dzień/Noc, dlatego to one decydują o funkcjonalności i skuteczności działania sieciowych systemów telewizji przemysłowej.


Kamery kopułkowe LC-450 PoE i LC-450 PoE

Dyskretna obserwacja wnętrz w dzień i w nocy

LC-450 PoE

LC-450 PoE i LC-460 PoE marki LC Security to kamery IP kopułkowe z zasilaniem PoE, które dzięki niewielkim rozmiarom oraz estetycznym białym obudową, doskonale sprawdzą się w monitoringu wideo IP miejsc, w których nacisk kładzie się na dyskrecję prowadzonej obserwacji. Oba modele korzystają z profesjonalnych przetworników obrazu CMOS ze skanowaniem progresywnym, dzięki czemu pozwalają na prawidłowe przechwytywanie scen z szybko poruszającymi się obiektami oraz dostarczają krystalicznie czysty i pełen szczegółów obraz w rozdzielczości do 2 MPix (1600x1200) - obraz zgodny ze standardem HD 720p. Na ich wyposażeniu znajdziemy białe diody LED, które zapewniają oświetlenie obiektu na odległość odpowiednio do 15 lub 20 metrów. Diody LED wspierane są dodatkowo przez funkcję Dzień i Noc, która zapewnia automatyczne dostosowanie trybu pracy kamery (kolorowy lub monochromatyczny) do poziomu oświetlenia na obserwowanej scenie.Kamera kopułkowa IP w wersji LC-450 PoE (dostępna z obiektywem o stałej ogniskowej 4 lub 6 mm) została skonstruowana z myślą o montażu wewnątrz budynków, dlatego też idealnie nadaje się do zastosowania w sklepach, biurach i przedszkolach.

LC-460 PoE

Z kolei model LC-460 PoE przystosowano do pracy zarówno wewnątrz budynków, jak i poza ich murami. Bezpieczne i bezproblemowe działanie kamery w warunkach zewnętrznych zapewnia wodoszczelna i wandaloodporna obudowa. Dzięki zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, kamera IP LC-460 PoE bardzo dobrze sprawdza się w miejscach publicznych, szkołach i biurowcach. Na uwagę zasługuje także wysokie klasy obiektyw zmienno-ogniskowy 2,8 ~ 12 mm, który pozwala na odpowiednie dostosowanie kamery do miejsca jej pracy (sprawdzi się zarówno w wąskich przejściach, jak i w dużych pomieszczeniach).


Kamera IP bezprzewodowa LC-351 PoE

Wyjątkowo łatwa w montażu i skuteczna w działaniu

LC-351 PoE

LC-351 PoE LC Security to kamera IP, która ze względu na łączność bezprzewodową WiFi (802.11b/g, częstotliwość 2,4GHz, zasięg łączności do 100 m) jest szczególnie polecana do montażu w miejscach o utrudnionym dostępie oraz wszędzie tam, gdzie prowadzenie kabli sieciowych jest kosztowne lub niemożliwe. Wyposażona w wymienny obiektyw o ogniskowej 4 lub 6 mm (możliwe zastosowanie innego obiektywu z mocowaniem CS), może być stosowana zarówno w wąskich korytarzach, jak i przestrzennych pomieszczeniach.


Obraz z kamery IP LC-351

Fot. Doskonałe odwzorowanie drobnych detali


Podobnie jak wcześniej zaprezentowane kamery sieciowe w obudowach kopułkowych, także kamera kompaktowa IP LC-351 PoE korzysta z przetwornika obrazu CMOS z funkcją progresywnego skanowania, dzięki któremu dostarcza obraz pozwalający na skuteczną wideoweryfikację osób, przedmiotów i zdarzeń alarmowych (maksymalna rozdzielczość 2 Mpix). Na uwagę zasługuje także odpowiednie dostosowanie kamery LC-351 PoE do pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych (funkcja Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni), dzięki czemu można ją z powodzeniem stosować w całodobowych instalacjach dozoru wideo.


Kamery IP zewnętrzne LC-750 PoE i LC-751 PoE

Odporne na wodę, uszkodzenia mechaniczne oraz niezawodne w ciemności

LC-750 PoE

LC-750 PoE i LC-751 PoE LC Security to 2-megapikselowe kamery IP przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, w tym także w instalacjach wizyjnych służących do nadzoru wideo terenów zewnętrznych. Oba modele wyposażono w hermetycznie szczelną obudowę z daszkiem i uchwytem montażowym (posiada przelot kablowy), która skutecznie zabezpiecza wnętrze kamery przed szkodliwymi czynnikami.  Posiada ona klasę szczelności IP66, dzięki czemu zapobiega przenikaniu wody i kurzu do wnętrza kamery.


Obraz z kamery IP LC-750 / LC-751

Fot. Obraz w jakości HD 720p - skuteczna identyfikacja osób, przedmiotów oraz informacji alfanumerycznych (np. numer tablicy rejestracyjnej samochodu)


Kamera IP zewnętrzna LC-750 PoE jest dostępna z obiektywem o stałej ogniskowej 4 lub 6 mm, z kolei model LC-751 jest oferowany z obiektywem zmienno-ogniskowym 3,7 ~ 14,8 mm, przy pomocy którego możemy uzyskać 4-krotne powiększenie optyczne obrazu.

LC-751 PoE

Oba modele odpowiednio przystosowano do pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych. Wyposażone w prawdziwą funkcję Dzień/Noc z mechanicznym filtrem IR oraz wbudowanym reflektorem podczerwieni o zasięgu 40 m, mogą skutecznie pracować przez całą dobę, nawet przy całkowitym braku oświetlenia zewnętrznego (podczas pracy w całkowitej ciemności kamera przechodzi w tryb monochromatyczny i załącza reflektor podczerwieni IR LED, który pozwala na wygenerowanie wyraźnego obrazu przy zerowej iluminacji świetlnej).


Imponująca funkcjonalność

Optymalne wykorzystanie sieci IP i obsługa urządzeń mobilnych

Wszystkie powyższe modele charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów sieci IP, dzięki czemu możemy stworzyć monitoring IP na miarę naszych potrzeb. Na wyróżnienie zasługuje m.in.:

 • Możliwość wygenerowania dwóch niezależnie skonfigurowanych strumieni wideo w formacie H.264 i MJPEG
 • Obsługa urządzeń mobilnych Android, Windows Mobile, Symbian i iPhone (podgląd obrazu z kamery zawsze i wszędzie)
 • Technologia PoE umożliwiająca zasilanie kamery bezpośrednio z sieci Ethernet
 • Funkcja automatycznego przywracania w przypadku wykrycia błędnej pracy kamery lub braku połączenia sieciowego
 • Łączenie z serwerem VPN
 • Wielu użytkowników jednocześnie (maksymalnie 16 użytkowników)
 • Powiadamianie o alarmach na e-mail
 • Sekwencyjne wykonywanie zdjęć w formacie .jpg
 • Detekcja ruchu, maski prywatności
 • Praca wg harmonogramu
 • Zgodność ze specyfikacją ONVIF

Zobacz również nasze inne artykuły