Jesteś tutaj: » »

Kamera IP Samsung do nadzoru obiektów handlowych i przemysłowych

Kamera IP Samsung do nadzoru obiektów handlowych i przemysłowych

Choć w sprzedaży dostępnych jest wiele kamera szybkoobrotowych IP, oferujących obraz w rozdzielczości megapikselowej i służących do nadzoru wideo obiektów handlowych i przemysłowych, to jednak nowa kamera sieciowa PTZ Samsung SNP-5300H pod wieloma względami zdecydowanie przewyższa konkurencję. Dzięki możliwości wygenerowania krystalicznie czystego obrazu w rozdzielczości 1,3 Mpix oraz innowacyjnej technologii wykonania obiektywu z 30-krotnym zoomem optycznym, pozwala operatorom systemów CCTV IP na dokładniejszą obserwację szczegółów odległych obiektów bez wprowadzania „pikselizacji” obrazu.

Kamera sieciowa Samsung SNP-5300H jest następcą niezwykle popularnego i udanego modelu SNP-5200H. Jej wygląd całkowicie różni się od modelu poprzedzającego. Nowa mniejsza i lżejsza obudowa o klasie szczelności IP66 została wyposażona w grzałkę i wentylator, dzięki czemu kamera PTZ Samsung SNP-5300H niezawodnie pracuje w środowisku zewnętrzny, w tym także w obecności wody, kurzu, śniegu oraz innych czynników atmosferycznych, mogących mieć negatywny wpływ na jakość działania kamery.


Samsung SNP-5300H

Oczywiście została ona odpowiednio przystosowana do pracy całodobowej. Wyposażona w funkcję Dzień/Noc z mechanicznie usuwanym filtrem podczerwieni (możliwa współpraca z zewnętrznym reflektorem IR LED) i funkcję poszerzania zakresu dynamiki obrazu (WDR), rewelacyjnie nadaje się do zastosowania w miejscach, w których polu widzenia kamer telewizji przemysłowej znajdą się obszary znacznie różniące się pod kątem natężeniem oświetlenia. W kamerze SNP-5300H zastosowano przetwornik obrazu z technologią progresywnego skanowania, dzięki czemu wyeliminowane zostały zniekształcenia obrazu wywołane ruchem obserwowanych obiektów, zaś przesyłane obrazy poruszających się przedmiotów i pojazdów są wyraźne i czytelne.

Na wyposażeniu kamery sieciowej PTZ Samsung SNP-5300H nie brakuje także licznych funkcji, które są użyteczne podczas pracy w takich obiektach jak lotniska i porty, a także w systemach monitoringu środków transportu i nadzoru wizyjnego w obiektach handlowych i przemysłowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje funkcja inteligentnej analizy treści obrazu (IVA), która umożliwia detekcję przekroczenia wirtualnej linii oraz poruszania się obiektów w określonym kierunku, a także wykrywanie pojawiających się lub znikających obiektów. Na pokładzie kamery IP Samsung SNP-5300H znajdziemy także funkcję detekcji twarzy i charakterystycznych dźwięków oraz funkcję wykrywania sabotażu, która powoduje wywołanie alarmu w razie próby zamalowania kamery farbą czy nagłej zmiany jej pola widzenia.

Optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów sieci IP oraz dostosowanie kamery do potrzeb użytkownika jest możliwe dzięki jednoczesnej transmisji obrazu do wielu odbiorców, z parametrami określonymi indywidualnie dla każdego strumienia wideo przez instalatora. Instalator ma do wyboru kompresję H.264 i JPEG.

Kolejnym ukłonem producenta w stronę użytkowników kamery sieciowej Samsung SNP-5300H jest wielojęzyczny interfejs użytkownika, który dzięki intuicyjnej budowie zapewnia łatwy dostęp i konfigurację zaawansowanych funkcji kamery, do których należą cztery programowalne strefy detekcji ruchu, dwanaście konfigurowalnych stref prywatności i dwukierunkowa transmisja dźwięku. Kamera IP obrotowa SNP-5300H oferuje także zasilanie metodą PoE, dzięki której instalacja kamery jest łatwiejsza i tańsza, gdyż zarówno transmisja danych, jak i zasilanie mogą być realizowane przy pomocy tego samego przewodu sieciowego.

Do prezentowanej kamery dołączono darmowe oprogramowanie Samsung SSM, które pozwala na jednoczesną obserwację obrazów z kamery przez dziesięciu rożnych użytkowników posługujących się komputerami PC, smartfonami czy tabletami. W tym samym czasie, w przypadku wykrycia wcześniej zdefiniowanych zdarzeń, kamera może przetransmitować pojedyncze obrazy w formacie JPEG jako załączniki do wiadomości e-mail lub zapisywać nagrania tych zdarzeń na wewnętrznej karcie pamięci SD. Warto także wspomnieć o możliwości wyposażenia kamery w szereg uchwytów i adapterów montażowych, przy pomocy których bez trudu zainstalujemy ją na ścianie, suficie, słupie, gzymsie czy narożniku budynku.


Zobacz również nasze inne artykuły