Jesteś tutaj: » »

Odporna na warunki pogodowe kamera HD Samsung

Firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszą w pełni odporną na warunki pogodowe kamerę HD w wersji SNO-5080R, która została opracowana na potrzeby wymagających systemów monitoringu wizyjnego, pracujących w środowisku zewnętrznym. Nowa kamera sieciowa Samsung w wersji SNO-5080R posiada konstrukcję zgodną z klasą szczelności IP66 (solidna obudowa, osłona przeciwsłoneczna i uchwyt wandaloodporny) – odporna na warunki pogodowe, takie jak deszcz, śnieg, słońce, pył oraz uszkodzenia mechaniczne.

Model SNO-5080R dedykowany jest do pracy w środowisku zewnętrznym, dlatego też na jego wyposażeniu nie mogło zabraknąć rozwiązań, które umożliwiają prowadzenie efektywnego nadzoru wideo w trybie całodobowym – niezależnie od poziomu oświetlenia na obserwowanej scenie. Dzięki zastosowaniu diodowego reflektora podczerwieni IR LED, prezentowana kamera HD może generować niezwykle szczegółowy i pozbawiony szumów obraz o wysokiej rozdzielczości (High Definition 720p) zarówno w świetle dziennym, jak i w całkowitej ciemności.  Możliwość prawidłowej reprodukcji obserwowanej sceny w niekorzystnych warunkach oświetleniowych sprawiają, że model SNO-5080R idealnie nadaje się do zastosowania w instalacjach wymagających 24-godzinnego nadzoru wideo – np. parkingi, centra handlowe, obiekty przemysłowe, dworce autobusowe i kolejowe, porty lotnicze, szkoły i szpitale.

Kamera sieciowa HD SNO-5080R Samsung

Nowa w pełni odporna na warunki pogodowe kamera sieciowa HD z serii SNO-5080R korzysta z wielu ciekawych rozwiązań technologicznych, które w dużym stopniu zwiększają efektywność pracy systemów nadzoru wideo. Na wyposażeniu omawianego produktu znajdziemy chipset Samsung WiseNet1 DSP, który dostarcza użytkownikowi szereg ciekawych opcji, takich jak:

  • Inteligentna analiza obrazu (IVA) z wirtualną barierą (tripwire) i możliwością detekcji kierunku wejścia w chroniony obszar lub wyjścia z niego,

  • Funkcja Appear/Disappear(pojawienie się/zniknięcie) do wykrywania zmian położenia obiektów. Inteligentna analiza obrazu realizuje również funkcję monitorowania zmian pola widzenia kamery, włączającą alarm, gdy na przykład obiektyw kamery zostanie umyślnie zabrudzony farbą lub kąt obserwacji zostanie zmieniony bez autoryzacji.

Na uwagę zasługują również inne technologie obsługiwane przez kamerę SNO-5080R, które poprawiają jakość obrazów podczas prowadzenia obserwacji w niedostatecznie oświetlonych obszarach. Kamera korzysta z technologii Samsung Super Dynamic Range (SSDR), która automatycznie rozjaśnia niedoświetlone obszarukadru, pozostawiając obszary jaśniejsze na niezmienionympoziomie jasności, dzięki czemu operatorzy mogą obserwowaćobiekty zwykle ukryte w cieniu. Warto także wspomnieć o funkcji Samsung Super Noise Reduction (SSNR) trzeciej generacji, która skutecznie eliminuje szumy spowodowane niedostatecznym oświetleniem, co pozwala na uzyskanie oszczędności w wykorzystaniu pasma transmisji oraz przestrzeni dyskowej urządzenia rejestrującego.

Dodatkowe cechy użytkowe kamery sieciowej HD z serii SNO-5080R to: trzy metody kompresji strumienia wideo (H.264, MPEG-4, MJPEG), jednoczesna wielostrumieniowość, opcja zasilania bezpośrednio z sieci Ethernet (PoE) oraz zgodność ze standardem ONVIF.

Kamera sieciowa HD SNO-5080R Samsung

Zobacz również nasze inne artykuły