Jesteś tutaj: » »

Indie inwestują w nadzór wizyjny

Po zamachach z dnia 13 lipca w Mumbaju, dwa duże indyjskie miasta podjęły decyzję o znaczącej rozbudowie systemów dozoru wizyjnego.

Policja w Suracie zaakceptowała plan instalacji 5 000 kamer w kluczowych miejscach miasta. Z racji dużych kosztów ogólnych inwestycji, miasto szuka wsparcia finansowego wśród przedsiębiorców, głównie koncentrując się na hotelach i jubilerach. Pierwszy etap inwestycji obejmie instalację 500 kamer CCTV. Kolejne instalowane będą w ciągu najbliższego roku.

Spośród całej puli kamer, 1 000 będzie urządzeniami wyposażonymi w oświetlacze podczerwieni. Wszystkie zastosowane urządzenia będą miały zasięg detekcji na poziomie 200-300 metrów.

W Ahmedabadzie, największym mieście stanu Gujarat, powstanie system złożony z trzystu kamer rozsianych po stu newralgicznych punktach miasta. Tu znów władze sięgnęły po wsparcie mieszkańców. Założony został Fundusz Bezpieczeństwa Mieszkańców Ahmedabadu (Ahmedabad Citizen Security Trust). Datki wpłacane na konto funduszu mają być w stu procentach przeznaczone na rozwój monitoringu. Projekt będzie finansowany ze środków ACST przez pierwsze trzy lata, by następnie przejść pod opiekę rządu.

Kamery zainstalowane zostaną na trasach przelotowych, w centrach handlowych, dworcach i lotniskach. Całość systemu komunikować się będzie z policyjnym centrum monitoringu za pomocą sieci 3G.


Zobacz również nasze inne artykuły