Jesteś tutaj: » »

Pierwsza kamera tulejowa IP AXIS o rozdzielczości 4K

Pierwsza kamera tulejowa IP AXIS o rozdzielczości 4K

Z myślą o budowie systemów nadzoru wideo IP charakteryzujących się najwyższą precyzją w identyfikacji osób i przedmiotów, firma AXIS Communications zaprezentowała nową kamerę sieciową AXIS P1428-E, która jako pierwsza kamera cylindryczna IP tej marki jest w stanie dostarczać niezwykle szczegółowy obraz wideo w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) z prędkością 30 ramek na sekundę. Wraz z technologią 4K kamera oferuje najwyższy standard HDTV i rozdzielczość HDTV 1080p, dzięki czemu doskonale nadaje się do  obserwacji rozległych przestrzeni otwartych, parkingów, skwerów miejskich i innych obszarów publicznych, gdzie wymagana jest najlepsza reprodukcja szczegółów obrazu oraz skuteczna wideoweryfikacja osób, przedmiotów i zdarzeń alarmowych.


Kamery IP 4K AXIS P1428-E

Fot. Kompaktowa, lekka i wytrzymała kamera IP AXIS P1428-E generująca obraz w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s


Istotnym czynnikiem związanym z opracowaniem pierwszej kamery IP AXIS 4K jest wykorzystanie nowych standardów przemysłowych i stworzenie produktu, który od razu może znaleźć praktyczne zastosowania. Kamery sieciowe AXIS P1428-E zgodne ze standardem 4K pozwalają na powiększenie wybranych fragmentów obrazu bez pogorszenia rozróżnialności jego szczegółów (kamery pracujące w standardzie 4K mają czterokrotnie wyższą rozdzielczość od kamer HDTV 1080p). W celu poprawy wykorzystania pasma sieciowego użytkownicy mogą na co dzień korzystać z obrazów o rozdzielczości Full HD 1080p, zaś obrazy zgodne ze standardem 4K rejestrować w celu wykorzystania w późniejszym okresie.


Kamery sieciowe 4K AXIS P1428-E

Fot. Przystosowana do pracy na zewnątrz budynków i w trudnych warunkach środowiskowych


Tulejowa kamera IP AXIS P1428-E została odpowiednio przystosowana do pracy na zewnątrz budynków. Może także bezawaryjnie pracować w trudnych warunkach środowiskowych wewnątrz budynków, w których kamery nadzoru wideo są bezpośrednio narażone na wodę, kurz i uszkodzenia mechaniczne. Na jej wyposażeniu znajdziemy wiele przydatnych funkcji, które nie tylko ułatwiają jej montaż i konfigurację, ale także zwiększają elastyczność i funkcjonalność systemów monitoringu wizyjnego. Na wyróżnienie zasługują m.in.: zdalna regulacja pola widzenia i ostrości obrazu, rejestracja materiału wizyjnego na wbudowanej karcie pamięci typu microSD/SDHC/SDXC, sterowanie dodatkowymi urządzeniami z wykorzystaniem programowalnych wejść/wyjść, regulacja przysłony obiektywu metodą P-Iris oraz funkcja Dzień/Noc do monitoringu całodobowego.

Kamery sieciowe AXIS P1428-E zgodne ze standardem 4K będą dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale 2014 roku.


Zobacz również nasze inne artykuły