Jesteś tutaj: » »

Całodobowy monitoring IP szkół, szpitali i biur

Całodobowy monitoring IP szkół, szpitali i biur

Firma Samsung Techwin, będąca jednym z liderów branży CCTV IP, wzbogaciła swoją ofertę o nową kamerę sieciową w obudowie kopułkowej z serii SND-6011R, która dzięki swojej konstrukcji oraz zastosowanym rozwiązaniom, doskonale nadaje się do zastosowania systemach monitoringu IP instalowanych w szkołach, szpitalach, biurach oraz punktach sprzedaży detalicznej. Nowa kamera IP kopułkowa Samsung w wersji SND-6011R dzięki wyjątkowo atrakcyjnej cenie jest kierowana do wszystkich odbiorców, których budżet jest znacznie ograniczony lub gdy wymagane jest wykorzystanie dużej liczby punktów kamerowych dostarczających wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości megapikselowej.


Samsung SND-6011R

Kamera sieciowa Samsung SND-6011R została wyposażona w obiektyw ze stałą ogniskową 3,8 mm (szeroki kąt widzenia) i oświetlacz podczerwieni IR LED (funkcja Dzień/Noc z mechanicznie odsuwany filtr promieniowania podczerwonego), dzięki któremu może dostarczać pełen detali obraz obserwowanej sceny w jakości Full HD (1080p) nawet w całkowitej ciemności (idealna do prowadzenia całodobowej obserwacji). Kamerę kopułkową Samsung SND-6011R zbudowano w oparciu o układ DSP WiseNetIII, który został opracowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności i jakości pracy kamer sieciowych HD.

Ogromnym atutem kamery IP SND-6011R jest możliwość dostarczania wysokiej jakości obrazu z prędkością do 60 kl./s w rozdzielczości Full HD (1080p), dzięki czemu możemy uzyskać materiały wideo, na których mamy doskonale odwzorowane nawet szybko poruszające się obiekty.  Kluczową właściwością kamery sieciowej SND-6011R jest także szeroki zakres dynamiki WDR (do 120 dB), który pozwala na efektywną obserwację obszarów z silnym sztucznym oświetleniem  oraz pomieszczeń o przeszkolonych ścianach.


Samsung SND-6011R

Zastosowana w kamerze funkcja inteligentnej analizy treści obrazu (IVA) pomaga w wykrywaniu określonych incydentów, takich jak przekroczenie linii wirtualnej przez intruzów, wejście/wyjście intruzów z określonego obszaru, zniknięcie/pojawienie się obiektów. Kamera jest w stanie wykrywać próby sabotażu, takie jak zamalowanie obiektywów czy nagłe zmiany pola widzenia oraz realizować inteligentną funkcję detekcji ruchu, która znacznie redukuję liczbę fałszywych alarmów. Dodatkowo kamera kopułkowa IP SND-6011R Samsung posiada zdolność odróżnienia poruszających się obiektów od ruchomego tła, jakim mogą być na przykład liście drzew poruszane wiatrem.

Warto także wspomnieć o funkcji transmisji wielu niezależnych strumieni wideo w formacie H.264 i MJPEG (efektywne wykorzystywanie dostępnego pasma sieciowego) oraz o możliwości lokalnego nagrywania - wbudowane gniazdo na karty SD/SDHC/SDXC pozwalające na rejestrację obrazu i dźwięku bezpośrednio w kamerach oraz zdalne pobieranie tak utworzonych nagrań. Kamera IP Samsung SND-6011R jest zgodna ze specyfikacją ONVIF, dzięki czemu może współpracować z rozwiązaniami do monitoringu IP innych producentów.


Zobacz również nasze inne artykuły