Jesteś tutaj: » »

Monitoring IP Full HD na bazie rejestratorów NVR LC Security

Monitoring IP Full HD na bazie rejestratorów NVR LC Security

Efektywny i funkcjonalny monitoring IP Full HD wymaga zastosowania nie tylko kamer IP generujących obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ale także rejestratorów sieciowych NVR (ang. Network Video Recorder), które będą w stanie prawidłowo wyświetlać i rejestrować wiele strumieni wideo w jakości High Definition. Dlatego też z myślą o budowie efektywnych i funkcjonalnych systemów monitoringu IP bazujących na kamerach megapikselowych, firma LC Security będąca jednym z liderów rynku CCTV, wzbogaciła swoją dotychczasową ofertę rejestratorów IP o dwa nowe urządzenia - LC-8132NVR ONVIF i LC-2432NVR ONVIF.


LC-8132NVR ONVIF

Fot. 8-kanałowy rejestrator IP LC-8132NVR ONVIF LC SecurityFull HD

Nowe rejestratory sieciowe LC Security korzystają z niezawodnego układu mikroprocesora, który w połączeniu z kompresją H.264 (wysoka jakość obrazu, zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość sieci IP) i gigabitowym interfejsem sieciowych, zapewnia wydajną obsługę wielu strumieni wideo w jakości Full HD. Model LC-8132NVR może obsługiwać do 8 strumieni wideo IP Full HD, z kolei rejestrator LC-2432NVR pozwala na wyświetlanie i zapis obrazów w jakości Full HD z maksymalnie 24 kamer sieciowych. Istotną cechą prezentowanych rejestratorów NVR jest zgodność ze specyfikacją ONVIF (Open Network Video Interface Forum), dzięki której mogą obsługiwać kamery megapikselowe różnych producentów, np. Sony, Samsung, Vivotek, AXIS, Geovision, itp.


LC-2432NVR ONVIF

Fot. Rejestrator sieciowy Full HD LC-2432NVR ONVIFLinux Embedded

Wyposażone w system operacyjny Linux Embedded mogą stabilnie i bezawaryjnie pracować przez całą dobę, a także skutecznie realizować wiele zadań w tym samym czasie. Dzięki trybowi pracy Multiplex, nowe rejestratory sieciowe LC Security zapewniają  jednoczesny podgląd na żywo, nagrywanie obrazu ze wszystkich podłączonych kamer, odtwarzanie nagrań, tworzenie kopii zapasowej oraz strumieniowanie obrazu do komputerów z dostępem do Internetu i urządzeń mobilnych typu Android lub iPhone.


LC-8132NVR ONVIF

Fot. Rejestrator do kamer Full HD LC-8132NVR ONVIFWi-Fi

Oba urządzenia obsługują dyski twarde HDD SATA o pojemności do 3TB każdy (LC-8132NVR 1x HDD, LC-2432NVR 4x HDD), dzięki czemu sprawdzają się w miejscach, w których od rejestratorów IP oczekuje się długofalowej archiwizacji nagrań wideo. Dodatkowo dzięki dwóm portom USB w łatwy sposób można zwiększyć obszar archiwizacji o dodatkowe dyski zewnętrzne / przenośne. Na specjalne życzenie Klienta oba rejestratory mogą zostać także przystosowane do podłączenia modułów sieci bezprzewodowej Wi-Fi i 3G (opcjonalnie), co umożliwi współpracę z kamerami bezprzewodowymi.


LC-2432NVR ONVIF

Fot. Rejestrator do monitoringu IP Full HD LC-2432NVR ONVIFzłącze HDMI

W obu przypadkach na szczególne wyróżnienie zasługuje interfejs HDMI, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie obrazów Full HD na dużych płaskich ekranach lub ścianach wizyjnych. Wygodne poruszanie się po funkcjach rejestratora oraz skuteczne zarządzanie podłączonymi do niego kamerami IP zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika, dostępny także w polskiej wersji językowej. Dodatkowo w komplecie z każdym rejestratorem znajdziemy oprogramowanie, mysz USB, pilot zdalnego sterowania oraz zasilacz.


Zobacz również nasze inne artykuły