Jesteś tutaj: » »

Najmniejsze kamery HD z funkcją PTZ

Firma AXIS Communications, będąca światowym liderem w produkcji profesjonalnych rozwiązań sieciowych na potrzeby nowoczesnych systemów nadzoru wideo, rozszerzyła swoją ofertę w zakresie kamer IP o najmniejsze na świecie kamery kopułkowe HD z funkcjami panoramowania, pochylania i przybliżania (PTZ), przystosowane do instalacji wewnętrznych.

Mini kamera HD AXIS M5014

Kamery z serii AXIS M50 stanowią rewelacyjną propozycją na budowę dyskretnych systemów monitoringu IP dla obiektów, w których duży nacisk kładzie na dokładną wideoweryfikację osób i zdarzeń alarmowych. AXIS M50 wyróżniają się bardzo małymi wymiarami (zaledwie 13 cm szerokości i 5,6 cm wysokości), przez co są mało widoczne dla obserwowanych osób. Mimo niewielkich rozmiarów, najnowsze kamery kopułkowe AXIS oferują nadzór wideo w pełnym zakresie 360° (dodatkowo 25 presetów, zakres pochylenia ±90˚, 3x zoom cyfrowy), dostarczając przy tym rewelacyjnej jakości obraz w rozdzielczości HDTV 720p (model AXIS M5014). Możliwość odświeżania obrazu z częstotliwością do 30 kl./s dla maksymalnej rozdzielczości sprawia, że materiał wideo z kamer AXIS M50 pozwala na szczegółową identyfikację znajdujących się na nim osób i przedmiotów. Warto także dodać, że jedna kamera z serii AXIS M50 jest w stanie skutecznie zabezpieczyć obszar o powierzchni do 400m2.

Niewielkie wymiary w żadnym stopniu nie ograniczają możliwości kamer kopułkowych AXIS M50. Na ich wyposażeniu znajdziemy wysokiej klasy mikrofon, który poprzez wykrywanie dźwięków pozwala na akustyczne monitorowanie pomieszczenia. W razie zarejestrowania nietypowych odgłosów, np. po godzinach pracy, kamera może aktywować alarm, co tym samym zwiększa skuteczność pracy systemów monitoringu wizyjnego. Wbudowane gniazdo kart MicroSD / SDHC pozwala na lokalny zapis danych audio/wideo przez kilka dni (zwiększona odporność na awarie urządzeń odpowiedzialnych za rejestrację materiałów wideo).

Zasilanie kamer odbywa się zgodnie ze standardem PoE (Power over Ethernet) IEEE 802.3af, co ułatwia instalację, gdyż jeden standardowy kabel sieciowy, podłączony do przełącznika zgodnego z PoE, zapewnia transmisję obrazu, sterowanie funkcjami PTZ oraz zasilanie. Na uwagę zasługują również rozwiązania, dzięki którym kamery AXIS M50 prawidłowo pracują we współczesnych sieciach komputerowych. Kamery AXIS M50 są w stanie równocześnie generować wiele strumieni wideo w formacie H.264 i MJPEG, oferują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i zarządzania siecią, takie jak szyfrowanie HTTPS z zachowanymi wydajność, wsparcie dla protokołu IPv6 oraz mechanizm kontroli jakości QoS.

Warto również wspomnieć o obudowie posiadającej stopień ochrony IP51, która chroni kamery AXIS M50 przed pyłem i kapiącą wodą, i tym samym umożliwia przekazywanie obrazu nawet po włączeniu systemu tryskaczowego. Ich montaż może odbywać się zarówno na ścianie, jak i pod sufitem.


Zobacz również nasze inne artykuły