Jesteś tutaj: » »

Znamy ceny nowych układów AMD

Znamy ceny nowych układów AMD

Po ostatnich informacjach o wypuszczeniu linii procesorów serwerowych Interlagos i braku jakichkolwiek doniesień o "cywilnym" Zambezi, przez portale informacyjne przewinęła się masa plotek na temat losów domowego procesora opartego o architekturę Bulldozer. Dziś już wszystko wiadomo, poznaliśmy i ceny i datę rozpoczęcia sprzedaży.

Procesory pojawią się na rynku w czwartym kwartale roku, czyli między październikiem a grudniem. Ceny natomiast wyraźnie pokazują, że AMD nie ma zamiaru konkurować z najnowszym wypustem Intela - rodziną Sandy Bridge.

AMD FX będzie raczej tanim procesorem, uplasuje się pomiędzy Phenomem II i Sandy Bridge. Nie powinno to raczej dziwić nikogo, biorąc pod uwagę wyniki wczesnych benchmarków, których wyniki nie pozostawiały domysłów. Zambezi będzie sporo słabszy od Sandy Bridge. Procesory oparte o architekturę Bulldozer są wolniejsze od odpowiedników z linii i7, a nawet niektórych modeli i5.

Za procesor sześciordzeniowy FX-6100 o taktowaniu 3,3 GHz i 3,9 GHz w trybie turbo, trzeba będzie zapłacić 155 dolarów. FX-8150, perła w koronie, uczyni nasze portfele uboższymi o 230 dolarów. Taki poziom cen udowadnia, że AMD chce sprzedawać procesory, a nie konkurować z Intelem. Dla porównania, wcześniej wspomniany FX-8150 kosztować będzie 230$, podczas gdy zapowiadana cena odpowiednika Intela - i7-2600 to 294$.


Zobacz również nasze inne artykuły