Jesteś tutaj: » »

Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe do monitoringu domów i sklepów

Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe do monitoringu domów i sklepów

Bezprzewodowe systemy monitoringu wizyjnego IP to instalacje nadzoru wideo, które charakteryzują się łatwym montażem oraz możliwością zdalnego prowadzenia obserwacji za pomocą przeglądarki internetowej lub dowolnych urządzeń mobilnych typu Android, iPhone czy iPad. Instalacje tego typu nie wymagają prowadzenia okablowania do transmisji strumieni audio/wideo, dzięki czemu eliminowane są koszty związane z budową infrastruktury sieci IP. Niestety jednak w większości przypadków kamery IP bezprzewodowe są dużo droższe od ich przewodowych odpowiedników, co w podsumowaniu sprawia, że koszty wdrożenia instalacji bezprzewodowej są nieco wyższe. Dlatego też z myślą o budowie niedrogich systemów bezprzewodowego monitoringu IP, lider systemów telewizji przemysłowej firma LC Security, wprowadziła do swojej oferty dwie nowe, ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe  w wersji LC-354 (kamera IP obrotowa) i LC-358 (kamera IP kompaktowa, które ze względu na swoją specyfikację techniczną doskonale sprawdzą się w monitoringu wizyjnym dla domów, szkół, przedszkoli, sklepów oraz hoteli.


Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe

Fot. Praca w bezprzewodowej sieci komputerowej i zdalny podgląd obrazu


Prezentowane kamery IP do nadzoru wideo posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu mogą bezprzewodowo pracować w sieci komputerowej, co z kolei znacznie upraszcza ich montaż nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto, łączność bezprzewodowa pozwala także na bezproblemową zmianę miejsca pracy kamery IP. Kamery IP bezprzewodowe w wersji LC-354 i LC-358 obsługują sieci 3G oraz są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi bazującymi na systemie Android i iPhone, dzięki czemu możliwy jest zdalny podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Obraz z prezentowanych kamer może być jednocześnie wysyłany do czterech odbiorników wizyjnych, takich jak: monitory, komputery, smartfony i rejestratory NVR.


Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe

Fot. Podgląd obrazu za pomocą urządzeń


Kolejnym atutem ekonomicznych kamer IP bezprzewodowych firmy LC security jest kompresja wideo H.264, która ze względu na możliwość uzyskania doskonalej jakości nagrań wideo, przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru ich plików (do 30% w porównaniu z MPEG-4), jest powszechnie wykorzystywana w profesjonalnych instalacjach CCTV IP oraz systemach telewizji HD.


Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe

Fot. Kamera obrotowa IP bezprzewodowa LC-354 LC Security


Nowe kamery bezprzewodowe LC Security wyposażono w przetwornik obrazu CMOS, który gwarantuje wierne odwzorowanie obserwowanej sceny oraz dostarcza obraz w rozdzielczości VGA (640 x 420) lub QVGA (320x210). Możliwość wyboru rozdzielczości generowanego obrazu pozwala na odpowiednie dostosowanie obu rozwiązań do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika -  przykładowo obraz  w rozdzielczości VGA doskonale sprawdza się w archiwizacji i podglądzie na żywo przez standardowe monitory, natomiast obraz QVGA pozwala na płynną transmisję obrazu przez sieć o niskiej przepustowości do smartfonów i tabletów.


Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe

Fot. Kamera wewnętrzna IP bezprzewodowa LC-358 LC Security


Kamera sieciowa LC-358 przeznaczona jest do prowadzenia w miarę stabilnych warunkach oświetleniowych, natomiast model LC-354 doskonale sprawdza się w monitoringu całodobowy, gdyż dzięki wbudowanemu reflektorowi LED, może dostarczać wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności. Kamera IP obrotowa LC-354 posiada także szerokokątny obiektyw, dwukierunkowy tor audio (wbudowany mikrofon i głośnik) oraz mechanizm pozwalający na regulację kąta obrotu (0 ~ 270°) i pochylenia (90°) kamery. Dużą zaletą kamery IP LC-358 jest wymienny obiektyw z mocowaniem CS (standardowo wyposażona w obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm), co pozwala na zastosowanie kamery zarówno w szerokich, jak i wąskich pomieszczeniach (po zastosowaniu obiektywu z długą ogniskową, doskonale nadaje się do monitorowania korytarzy szkolnych).


Ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe

Fot. Podgląd przez przeglądarkę internetową


Należy także dodać, że ekonomiczne kamery IP bezprzewodowe LC-354 i LC-358 są dostarczane z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zarządzającym oraz uchwytem montażowym, który pozwala na ich ścienny lub sufitowy montaż.


Zobacz również nasze inne artykuły